4 lutego obchodzimy Światowy Dzień Walki z Rakiem

Spread the love

4 lutego obchodzimy Światowy Dzień Walki z Rakiem ! Święto to zostało ustanowione w 2000 r. Nowotwory złośliwe są drugą przyczyną zgonów w Polsce (pierwsza do choroby układu krążenia). Szczególny wzrost zachorowań widać w grupie wiekowej 25-64 lat oraz wśród populacji kobiet.
Bardzo ważne w tym dniu jest więc zwrócenie uwagi na działania profilaktyczne, które zmniejszają ryzyko zachorowania na nowotwór złośliwy. Wiele wskazówek na temat nawyków, które należy wprowadzić do swojej codzienności, znaleźć można w „Europejskim Kodeksie Walki z Rakiem”.

Zawiera o 12 punktów, których stosowanie znacznie poprawi naszą kondycję oraz pozytywnie wpłynie na nasze samopoczucie, tym samym niwelując ryzyko zachorowania na nowotwór- link:

Źródło:

https://www.gov.pl/web/psse-swidwin/ogranicz-naturalne-promieniowanie?fbclid=IwAR3-1YftDeortapraPJElQvwiKR4ZfVHtjJeqN-oZTB2YY9ZXF3mGoM3p4U

https://www.gov.pl/web/psse-ostrow-mazowiecka/swiatowy-dzien-walki-z-rakiem-2023?fbclid=IwAR0evo-woQVER8OfRaQ8tCSb5armKUg33ABXVBUq8QVbo2uuGGbDY7Igejs

Leave a Reply

Your email address will not be published.