Media o Nas !

Media o Nas !

Pierwsze na Śląsku profesjonalne szkolne studio nagrań powstało w technikum im. Piotra Latoski w Rudzie Śląskiej.

Studio wyposażone m.in. w najwyższej klasy mikrofony, wzmacniacze, konsolety i interfejsy audio.

Zostało stworzone z myślą o uczniach klas kierunku Technik realizacji nagrań i nagłośnień. Uczniowie tej klasy to pasjonaci muzyki i techniki.

https://www.radio.katowice.pl/zobacz,35149,Pierwsze-profesjonalne-szkolne-studio-nagraniowe-audio-foto-.html#.W5IQlc4zbAU

Tu kształcą dźwiękowców

https://dziennikzachodni.pl/zsp-nr-4-tu-ksztalca-dzwiekowcow/ar/11942649

Coraz głośniej o naszym studio nagrań !!! W niedzielę 18 marca oraz we wtorek 20 marca można było zobaczyć materiały w katowickich ,,Aktualnościach” i ,,Teleexpresie Extra”. Zrzuty poniżej:

 

Prezydent Miasta Ruda Śląska Grażyna Dziedzic wraz z panią Wiceprezydent Anną Krzysteczko oficjalnie otworzyły nowiutką pracownię urządzeń elektroakustycznych i nagłośnieniowych oraz studio nagrań wraz z reżysernią dźwięku.

Zaproszeni goście mogli zapoznać się z krótkim rysem genezy powstania tego kierunku w naszej szkole, a młodzież tej specjalności otrzymała dokumenty Europass Mobilność wraz z certyfikatami ECVET za udział w projekcie stażowym Europejska Realizacja Nagrań i Nagłośnień. W drugiej części zaproszeni goście zwiedzili pracownię i studio, obejrzeli symulację pracy ze sprzętem, prezentację nagrań i miksów oraz posłuchali występu naszej młodzieży na żywo.

Projekt “Adaptacja pracowni urządzeń elektroakustycznych i nagłośnieniowych wraz ze studiem nagrań i reżysernią dźwięku” został sfinansowany z funduszy Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020 – Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz środków własnych Miasta Ruda Śląska.

Leave a Reply

Your email address will not be published.