Nasza propozycja projektu edukacyjnego wygrała konkurs organizowany Regionalny Instytut Kultury w Katowicach w ramach projektu „Bardzo Młoda Kultura”

Nasza propozycja projektu edukacyjnego wygrała konkurs organizowany Regionalny Instytut Kultury w Katowicach w ramach projektu „Bardzo Młoda Kultura”

Nasza propozycja projektu edukacyjnego wygrała konkurs organizowany Regionalny Instytut Kultury w Katowicach w ramach projektu „Bardzo Młoda Kultura”.

W związku z tym, w ramach przygotowań do realizacji zadania, w dniach 21-23 sierpnia wzięliśmy udział w specjalistycznym szkoleniu w Wiśle.

W trakcie trzech wypełnionych po brzegi dni (8-10 godzin warsztatów i wykładów dziennie) mieliśmy okazję do wysłuchania i uczestnictwa m.in. w zajęciach zatytułowanych Integracja / Indywidualne umiejętności interpersonalne a współpraca, Diagnoza lokalnych potrzeb edukacyjnych, Nauczyciel i animator jako liderzy zmiany społecznej Jak budować skuteczne relacje z otoczeniem?

Potencjały lokalne – jak patrzeć, aby widzieć? Wymiary edukacji kulturowej – między wyzwaniami a satysfakcją (doświadczenia wcześniejszych beneficjentów programu “Bardzo Młoda Kultura”Jak pracować z podstawą programową? Efektem tego szkolenia będzie przygotowywany dla Was projekt edukacyjny. Więcej szczegółów wkrótce.

 

Na razie możemy zdradzić, że koncentrować się będzie wokół osoby Piotra Latoski, patrona naszej szkoły. Wiecie coś o nim? 🙂 No właśnie. Pora to zmienić. Dlatego już teraz zapraszamy uczniów dla których kultura i sztuka są bliskie do udziału w projekcie. Liczba uczestników ograniczona.

Leave a Reply

Your email address will not be published.