Serdecznie zapraszamy uczniów Zespołu Szkół nr 4 do udziału w projekcie „Wykuć z niepamięci”

Serdecznie zapraszamy uczniów Zespołu Szkół nr 4 do udziału w projekcie „Wykuć z niepamięci”

Serdecznie zapraszamy uczniów Zespołu Szkół nr 4 do udziału w projekcie „Wykuć z niepamięci”, który ma na celu przypomnienie osoby rzeźbiarza Piotra Latoski, patrona naszej szkoły. W ramach projektu zapraszamy na interdyscyplinarne warsztaty dla młodzieży, których celem jest z jednej strony przedstawienie postaci artysty w kontekście źródeł historycznych, zachowanych prac, miejsc związanych
z jego życiem, a z drugiej uwrażliwienie na sztukę i kulturę poprzez prezentację warsztatu pracy rzeźbiarza, wielkich kolekcji sztuki intuicyjnej, klasycznej
i nowoczesnej. Piotr Latoska bowiem łączył te trzy światy. Swoją drogę artystyczną rozpoczynał jako amator górnik rzeźbiący w węglu, następnie odebrał klasyczne artystyczne wykształcenie, by przez całe dorosłe życie balansować na granicy twórczości realistycznej i modernistycznej.
Uczestnicy projektu wezmą udział w wykładach i prezentacjach (2 X), odwiedzą pracownię rzeźbiarza Tomasza Wenklara (11X) Galerię Barwy Śląska (11 X) i zwiedzą galerie Muzeum Śląskiego (2X), dla miłośników kolarstwa przygotowujemy rajd turystyczny po Rudzie Śląskiej (3X). Udział w projekcie jest bezpłatny. Liczba uczestników ograniczona jest do 20 osób. Decyduje kolejność zgłoszeń. Zapisy przyjmują Paweł Spyra i Andrzej Godoj.
Dla wszystkich uczniów szkoły przeznaczony jest z kolei konkurs plastyczny w którym zachęcamy do prezentowania swoich prac rzeźbiarskich, malarskich, graficznych poświęconych tematyce sztuki w przestrzeni miasta. Dla laureatów przewidziane są nagrody. Regulamin i terminy konkursu już wkrótce na stronie internetowej szkoły.
Zapraszamy

Leave a Reply

Your email address will not be published.