Wycieczka do Poznania!
Spread the love

Tuż przed feriami uczniowie mieli przyjemność uczestniczenia w dwudniowej wycieczce do Poznania. Naszym gospodarzem była firma Promag, która zajmuje się optymalnym doborem wyposażenia magazynowego i urządzeń transportu wewnętrznego zgodnie z wymogami klienta.
W pierwszym dniu zwiedziliśmy MAGAZYN PRZYSZŁOŚCI w Centrum Techniki Magazynowej. Tutaj nasi uczniowie mogli poznać nowoczesne rozwiązania intralogistyki. Zobaczyli zautomatyzowaną linię transportu, kompletacji, paletyzacji i składowania. Fantastycznie oprowadzał i opowiadał nam Pan Artur Łowigus- kierownik zespołu ds. e-marketingu. Zaprezentował działanie regałów z układnicami, zautomatyzowany przenośnik zintegrowany z owijarką. Zobaczyliśmy także jak wygląda praca robota Comau np. w chłodni. Logistyków interesowały rozwiazania nowoczesnych magazynów. Mechatronicy zwracali uwagę na sposób działania maszyn i robotów – ich konstrukcje mechatroniczne, moduły, jak sterowany jest ruchu w celu wykonania zaprogramowanej czynności.

 

W drugim dniu grupa zwiedziła Centrum Logistyczne w Koninku firmy Promag. I po raz kolejny wszystkim bardzo się podobało. Tym razem oprowadzała nas i opowiadała Pani Marta Sergiejewicz-Bensch. Uczniowi mogli zapoznać się z pracą na magazynie, poznać sposoby składowania i oznakowania. Specjalnie dla nas uruchamiano urządzenia manipulacyjne byśmy mogli zobaczyć ich pracę. Niestety nie można było robić zdjęć.
W drodze powrotnej mieliśmy przystanek we Wrocławiu. Fani wrocławskich krasnali mieli co podziwiać.
Przyznam, że chętnie tam wrócę z kolejną grupą młodzieży.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.