ZSP nr 4 Porozumienie w sprawie praktyk zawodowych z LS AIRPORT SERVICES

ZSP nr 4 Porozumienie w sprawie praktyk zawodowych z LS AIRPORT SERVICES

Nasza szkoła podpisała porozumienie w sprawie praktyk zawodowych z LS AIRPORT SERVICES. Nasi uczniowie z kierunku technik obsługi portów i terminali oraz technik lotniskowych służb operacyjnych mają przed sobą świetlaną przyszłość, gdyż branża lotniskowa rozrasta się, a firma potrzebuję wielu pracowników.

Paradoksalnie to nie linia lotnicza, ani port lotniczy jest największym pracodawcą w sektorze lotniczym w Polsce. Jest nim LS Airport Services (LSAS) firma zajmująca się lotniskową obsługą naziemną oraz – za pośrednictwem swojej spółki-córki LS Technics (LST) – obsługą techniczną samolotów.

LSAS i LST są obecne na dziewięciu lotniskach w Polsce, w Bydgoszczy, Lublinie, Poznaniu, Wrocławiu, Gdańsku, Modlinie, Krakowie, Katowicach i na Okęciu. Spółka posiada 1,5 tys. jednostek sprzętu handlingowego, w tym ok. 1,2 tys. pojazdów nienapędzanych i ok. 300 zmotoryzowanych. W sumie, razem z LST, obie organizacje dają zatrudnienie ok. 3,5 tys. osób – to zdecydowanie za mało. To szansa dla naszych uczniów na rozwój, zdobycie dobrze płatnej pracy, a wcześniej doświadczenia.

OPIS KIERUNKU

Technik lotniskowych służb operacyjnych 315406

Photo źródło:  

http://warszawa.naszemiasto.pl/artykul/rozpocznij-kariere-w-branzy-lotniczej-dolacz-do-ls-airport,4624989,artgal,t,id,tm.html

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.