CLOUD – CHMURA DLA LOGISTYKÓW

OwnCloud jest aplikacją webową na licencji AGPLv3, pozwalającą stworzyć osobistą “chmurę” z dostępem do plików (dokumentów tekstowych, wideo, muzyki i zdjęć), kontaktów i kalendarzy z każdego miejsca za pośrednictwem internetu.

OwnCloud posiada m.in prosty grupowy edytor tekstowy bazujący na Cloud9 IDE wspierający 35 języków programowania z podświetlaniem składni, wsparcie dla plików PDF i ODF dzięki któremu bezpośrednio w ownCloud przeglądniemy pliki PDF i ODF (libreoffice, openoffice), wygodną galerie zdjęć z shoutbox-em, odtwarzacz plików muzycznych oraz wideo oraz kilka innych funkcjonalności, dzięki dodatkowym wtyczkom, łatwym do włączenia z poziomu ustawień.

Dostęp do plików możliwy jest nie tylko poprzez przeglądarkę, ale również przez protokół WebDAV, część aplikacji zarówno desktop-owych, jak i mobilnych posiada obsługę dodawania zasobów z wykorzystaniem tego protokołu. W łatwy sposób można udostępnić pliki, kalendarze i galerię zdjęć wewnątrz chmury pomiędzy grupami i pojedynczymi użytkownikami, jak również publicznie. Możliwe jest również montowanie innych zasobów i usług dyskowych  m.in. FTP, DropBox czy Google Drive.

Dostępny jest klient owncloud-a dla systemów Windows, Mac OS X oraz Linux (przygotowane są repozytoria dla Ubuntu, Debian, Fedora, OpenSUSE i CentOS).

Dostępna jest także aplikacja mobilna dla platformy Android oraz iOS, dostępna do pobrania w sklepie Google Play oraz Apple Store.

Linki do aplikacji – Uwaga Płatne !!!- więc polecam logowanie bezpośrednio z strony

  http://cloud.tolstoj.eu

owncloud-iphone-app

Leave a Reply

Your email address will not be published.