DZIEŃ NA WYDZIALE TEOLOGICZNYM UNIWERSYTETU ŚLĄSKIEGO W KATOWICACH

Dnia 27 listopada klasa I A naszego technikum miała okazję zapoznać się ze strukturą
i środowiskiem naukowym Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

Spotkanie zostało zorganizowane w ramach projektu: „Czy walczyłbyś w obronie tego, w co wierzysz?
O wartościach, które nie przemijają i kształtują życie, rodzinę, społeczeństwo”.
Patronat nad tym wydarzeniem objęli: Samorząd Studencki Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Śląskiego, Komisja ds. Promocji WTl UŚ, Zakład Teologii Patrystycznej i Historii Kościoła przy współpracy Wydziału Katechetycznego Kurii Metropolitalnej.
Zasadniczą część spotkania stanowiła projekcja filmu „Cristiada”, poprzedzona wykładem historyka Kościoła. Spotkała się ona z pozytywną opinią naszych uczniów. Oto ich gorące komentarze:
„Film pokazuje brutalność władzy wobec chrześcijan, a zarazem uczy nas, jak bronić swojej wiary” – mówili Bartosz Szymański i Marcin Wiśniowski.
„Dzięki tej projekcji mogłem poznać historię Meksyku” – oceniał Michał Ryczek.
„Film uświadamia młodzież o represjach, o tym, jak to było w czasie wojny. Na przykładzie męstwa głównego bohatera przekonuje, że można walczyć w obronie swoich przekonań” – podsumował Korneliusz Sroka. A po chwili dodał: „Dzisiejsza młodzież wie tylko, że była wojna, a my mogliśmy lepiej wczuć się w ówczesne realia”.
„Nie lubię filmów religijnych, ale ten mnie akurat zaciekawił” – przyznał szczerze Krystian Smoter.
Nie pierwszy raz uczniowie naszej szkoły mogli zgłębiać tajniki życia uniwersyteckiego. Mamy nadzieję, że kolejne przedsięwzięcia tego typu będą cieszyły się równie ogromnym zainteresowaniem.

KS. TOMASZ FARBOTKO

image001

Leave a Reply

Your email address will not be published.