Dzień Nauki i Przemysłu

W piątek 20 maja w Gliwicach odbył się Dzień Nauki i Przemysłu!
Miłośnicy nauki i technologii z klas technikum: 1 BC i 2 BC mogli zobaczyć m.in. pokazy robotów i bolidów, pojazdu typu „quad”, eksperymenty chemiczne i biologiczne, pokazy w technologii 3D, czy też pokazy dronów.

Dzień Nauki i Przemysłu już od 7 lat gromadzi firmy, instytucje, jednostki uczelni wyższych oraz wszystkie osoby zainteresowane innowacyjnymi rozwiązaniami. W tym roku swoją ofertę zaprezentowało prawie 50 wystawców z różnych branż m.in. automatyki, robotyki, motoryzacji czy biotechnologii.

Odwiedzający mogli zobaczyć m.in. robota rehabilitacyjnego Luna EMG, roboty zbudowane z profesjonalnych zestawów Lego Mindstorms, roboty przemysłowe oraz mobilne (Hexor II). Ponadto była możliwość zagrania w grę Alpacalypse na urządzeniu AppleTV. Dla zwiedzających dostępna była również naczepa furgonowa, która została zaadaptowana na wirtualne muzeum MAN. Na kilku stoiskach demonstrowano technologię wirtualnej rzeczywistości. Podczas wydarzenia dostępna była także ciekawa wystawa architektoniczna. Podobnie tak jak w poprzednich latach, wstawcy walczyli o tytuł “Stoiska na medal”.

 Obraz 027 Obraz 026 Obraz 026-2 Obraz 024 Obraz 018 Obraz 017 Obraz 015 Obraz 009 Obraz 006 Obraz 004 Obraz 003 Obraz 002

Leave a Reply

Your email address will not be published.