Finał konkursu “Z Demokracją na Ty”

_DSC0630

Dnia 14 czerwca 2016r. w Miejskim Centrum Kultury w Nowym Bytomiu odbył się FINAŁ kolejnej, 11. edycji konkursu “Z demokracją na TY” którego organizatorem jest poseł na Sejm RP Grzegorz Tobiszowski. Konkurs ma charakter drużynowy, uczestnicy muszą wykazać się wielkim zasobem wiedzy z zakresu historii i wiedzy o społeczeństwie w ośmiu różnych konkurencjach – kategoriach od początków demokracji do czasów współczesnych.
Reprezentanci Naszej Szkoły – Tomasz Łączak, Patryk Wycisk i Marcin Olszynka – po zwycięskim półfinale zmierzyli się w ostatecznej rozgrywce z drużynami Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 z ul. gen. Józefa Hallera, III Liceum Ogólnokształcącego z Kochłowic oraz I Liceum Ogólnokształcącego z Rudy.
Po bardzo wyrównanej walce trzymającej w napięciu do ostatniej konkurencji – Nasi chłopcy zajęli II miejsce – po zaciętej walce ulegli tylko ZSP nr 1 w stosunku 60:61!
Wspaniała postawa, ogromna wiedza – Naszym chłopakom zabrakło tylko odrobiny szczęścia – które jest niezbędnym dodatkiem w każdych zawodach!
GRATULUJEMY postawy i wielkiej wiedzy!
Końcowa klasyfikacja konkursu “Z demokracją na Ty” 2017 jest następująca:
1/ ZSP nr 1 – 61 pkt.;
2/ ZSP nr 4 – 60 pkt.;
3/ III LO – 55 pkt.;
4/ I LO – 35 pkt.
Zwycięska drużyna otrzymała główną nagrodę – 4-dniową wycieczkę do Brukseli!

Leave a Reply

Your email address will not be published.