HISTORIE ABSOLWENTÓW SĄ DLA NAS WAŻNE!

Nasza szkoła śledzi losy absolwentów. To dla nas bardzo ważne, aby nasza edukacja dała podstawy rozwoju uczniom w przyszłości. W tym celu utworzyliśmy grupę facebookową, na której absolwenci mogą pisać jakie były ich losy po otrzymaniu dyplomu… Co robią? Czy pracują w zawodzie? Czym się zajmują? Czy mają dzieci, rodzinę… Odpowiedzi na te pytania udzielają pod linkiem: https://www.facebook.com/groups/absolwencitolstoja/

O swoich losach można napisać również pisząc na adres:

absolwencitolstoja@groups.facebook.com

absolwenci (1)

Taka zabawa…

W mailu/poście absolwent pisze jaki kierunek kończył w ZSP nr 4, a potem co aktualnie robi oraz co szkoła nam dała. Nie krępujcie się 🙂 Piszcie!!! Miłej zabawy!

Wystarczy napisać np. Sprzedawca – pracuję w zawodzie w sklepie Super Market albo nie pracuję w zawodzie, zajmuję się pielęgnacją paznokci. Dla was to chwila, aby napisać zdanie, dla nas ogromnie ważna sprawa, aby poznać losy absolwentów. Jeśli nie chcecie pisać publicznie, możecie pisać prywatnie w wiadomości – Magdalena Godlewska-Kosak  – nasz nauczyciel biologii i informatyki zbiera informacje o losach absolwentów, wystarczy do niej napisać na priv na e-mail: magda@tworczapracownia.pl. Pani Magda zbiera również informacje o absolwentach którzy mają osiągnięcia i mogliby posłużyć jako przykład obecnym uczniom.

A oto historie i wypowiedzi niektórych absolwentów naszej szkoły:

JÓZEF

Technik elektronik

Po skończeniu szkoły ok. 5 lat w zawodzie. Obecnie certyfikowany programista C# i uczeń technikum pojazdów samochodowych. Co dała mi szkoła? To najpewniej wykwalifikowana kadra nauczycielska w szczególności przedmioty zawodowe. Pozdrowienia dla Całej kadry. Obecnie zajmuje się naprawami sprzętu elektronicznego w szczególności naprawami laptopów oraz telefonami. Pozdrawiam Wszystkich.

ZUZA

Technik logistyk

Kierunek ukończony 6 lat temu. Aktualnie urlop macierzyński. Szczęśliwa żona i zadowolona z pracy kobieta. Praca związana z kierunkiem, na magazynie firmy ALDI. Początek jako pracownik logistyki, a teraz jako pracownik transportu. A w szkole SUPER nauczyciele których bardzo dobrze wspominam i pozdrawiam przy okazji.

RAFAŁ

Technik Informatyk

Po ukończeniu tutejszej szkoły udałem się na studia na Politechnikę Śląską. Tam też ukończyłem Makrokierunek ze stopniem inżyniera. W czasie studiów trochę pracowałem jako programista PHP, jednak po studiach od 2 lat pracuję na pełen etat w tym samym jakże interesującym zawodzie.

BASIA

Zawód Sprzedawca

Technik logistyk

Szkołę ukończyłam 6 lat temu. Pracuje w zawodzie Sprzedawca. Tołstoja wspominam super. Były to fantastyczne czasy. Mam syna, który jest moim całym światem. Super nauczyciele, których dobrze wspominam pozdrawiam bardzo serdecznie!

ŁUKASZ

Technik informatyk

Inżynier logistyk. Na chwilę obecną nie pracuję w zawodzie, natomiast czasy, kiedy byłem uczniem tejże placówki wspominam bardzo pozytywnie. Podejście nauczycieli zawsze z chęcią pomocy uczniowi. Bardzo dobrze wykwalifikowane grono pedagogiczne, nauczyciele z powołania, wysoki poziom nauczania. Nigdy nie byłem świadkiem jakiejkolwiek bójki, nauczyciele konsekwentni. Zachęcam wszystkich, którzy stoją przed wyborem szkoły średniej do zapisania się do ZSP Nr 4 im. Piotra Latoski w Rudzie Śląskiej.

KACPER

Technik Informatyk.

Szkołę ukończyłem w roku 2012. Przez jakiś czas pracowałem w serwisie drukarek DELL. Potem zdecydowałem się na studia. W lipcu tego roku obroniłem licencjat na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy i wybieram się jeszcze na magisterkę. Poza tym staram się nie marnować czasu. Pracuję jako korespondent w Wirtualnej Polsce, w dziale www.SportoweFakty.wp.pl . Zajmuję się także dystrybucją gadżetów sportowych w całej Europie – szaliki, koszulki, kubki etc. Rodziny nie założyłem jeszcze. To chyba wszystko… Szkołę wspominam zdecydowanie na plus. Może kiedyś wpadnę w odwiedziny. Pzdr!

WOJTEK

Technik informatyk

Ukończone studia inżynierskie, praca magisterska w trakcie pisania. Od ponad 6 lat pracuję w zawodzie, a od 3 jako administrator serwerów Windows i środowiska zwirtualizowanego. Wiedza z technikum pomogła mi przejść w miarę gładko przez studia 🙂 Pozdrawiam grono pedagogiczne.

KAROLINA

Technikum o kierunku Edycja dokumentacji technicznych.

Do dziś nie mam pojęcia o co chodziło. Szkołę skończyłam (o matko!) 10 lat temu! Byłam raczej dość “trudną” jednostką do ogarnięcia, dlatego też jeżeli mowa o kierunku to nie wyniosłam nic bo (wstyd przyznać) nie chciało mi się uczyć, a już tym bardziej zawodowych przedmiotów. Pamiętam tylko takie nazwy jak “elektronika”, “maszynoznastwo” itp. Obecnie jestem cukiernikiem 🙂 Skończyłam na robieniu tortów, ciast i ciasteczek. Przy okazji dorobiłam się osobnika zwanego mężem i dwójki już dużych dzieciorków 🙂 Co nie zmienia faktu, że kadra tołstojowska jest jedną z najlepszych 🙂 Dziękuję za dobrze zdaną maturę 🙂 Bez walki przez nauczycieli o takich uparciuchów jak ja, nie poradziłabym sobie 🙂 A szczególnie chcę podziękować Pani Magdalenie Godlewskiej-Kosak! Najlepsza wychowawczyni ever! 🙂 Wasza najukochańsza uczennica Karolina.

REMIK

Technik elektronik bez egzaminu technicznego, jednak ze zdaną maturą

Po technikum udałem się na Politechnikę Śląską – Wydział Elektryczny co nie trwało długo ponieważ po jednym semestrze stwierdziłem, że nie bardzo mnie to jednak kręci. Później następne studia o kierunku Finanse i Rachunkowość specjalizacja Finanse i handel międzynarodowy które ukończyłem powodzeniem. Po szkole zatrudniłem się jako handlowiec w branży IT. Do dnia dzisiejszego prowadzę własną działalność gospodarczą zajmującą się właśnie handlem. Czasy technikum wspominam bardzo miło. Większość nauczycieli potrafiła bardzo dobrze przekazać wiedzę oraz służyła zawsze pomocną dłonią.

MAGDA

Technik logistyk

Ukończyłam 5 lat temu, chociaż chyba nikt w to nie wierzył (nawet ja)… Obecnie jestem mamą na etacie. Szkoła dała mi bardzo dużo… wspominam ten okres jako jeden z najlepszych w moim życiu.

AREK

Technik mechatronik

Po szkole różnie było…i długa droga. Najpierw praca w MCK potem związałem się z Fundacją Chudów, potem ochrona i MOSiR. Aktualnie pracujący jako pulidor w Roca Polska. Szkoła co dała? Mhm…no nie wiem nie wiem…chyba nic?
Oczywiście żartuje 😉 Ze strony nauczycieli zawsze można było liczyć na pomoc w każdej sprawie. Czasem nawet nie czuło się różnicy uczeń – nauczyciel 🙂 No i można było rozwijać swoje pasje, a nie tylko tłuc wiedzę programową.

 

 

 

 

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.