„Jezu ufam Tobie“ – maturzyści w Łagiewnikach

„Jezu ufam Tobie“ – maturzyści w Łagiewnikach.

Pielgrzymowanie jest wpisane w życie człowieka. Każdy dzień przynosi coś nowego. Tak też było 20 października, kiedy to kilku przestawicieli maturzystów wybrało się na pielgrzymkę do krakowskich Łagiewnik.

W Sanktuarium Bożego Miłosierdzia mimo  niesprzyjającej aury zawierzyliśmy swoją przyszłość Jezusowi. Wcześniej mieliśmy okazję do zobaczenia celi świętej Siostry Faustyny, w której mieszkała kiedy przebywała w Krakowie. Następnie udaliśmy się do kościoła, by uczcić jej relikwie. Miejsce to wypełnione jest niezwykłą atmosferą oraz wyjątkowym spokojem, który promieniuje z obrazu Jezusa Miłosiernego z przesłaniem: „Jezu ufam Tobie“. Nie zabrakło również czasu na wspólną kawę, która pozwoliła nam na odzyskanie sił po wczesnej podbudce.Mszę Świętą odprawiliśmy w kaplicy włoskiej w dolnym kościele Bazyliki Miłosierdzia.

Po niej udaliśmy się na prelekcję siostry Tobiaszy o Bożym Miłosierdziu. W samo południe przy bijących dzwonach przeszliśmy do Centrum Jana Pawła II. Zaskoczeniem była sutanna, która tam się znajduje, a którą miał na sobie Ojciec Święty Jan Paweł II w dniu zamachu 13 maja 1981 roku. Pozostawione na niej ślady, pokazują jak wielki i niezwykły był pontyfikat Papieża Polaka.

Odwiedziliśmy również kościół na Skałce, miejsce męczeńskiej śmierci Świętego Stanisława Biskupa i Męczennika oraz kryptę zasłużonych, w której znajdują się sarkofagi wybitnych postaci naszej ojczyzny. Obiad zjedliśmy na saskiej w domu rekolekcyjnym Księży Sercanów: Domus Mater. Tam też, mogliśmy się zapoznać z historią życia Księdza Kardynała Stanisława Nagy, pochodzącego z Bierunia Starego.

Wracając na dworzec główny w Krakowie, zatrzymaliśmy się u oo.franciszkanów i oo.dominikanów na placu Wszystkich Świętych. Mimo niepogody wyjazd uważamy za udany i owocny. P.S. Podziękowania dla Kamila, który pomimo L-4 pojechał z nami na pielgrzymkę :).

01 1a 02 03 04 05 06 07 08 09

Leave a Reply

Your email address will not be published.