Już wkrótce powstanie u nas studio nagrań wraz z pracownią urządzeń!!!

Przygotowania do stworzenia studia nagrań i pracowni urządzeń elektroakustycznych i nagłośnieniowych weszły w decydującą fazę! Już niebawem rozpoczną się prace adaptacyjne prowadzące do powstania studia wraz z reżysernią dźwięku i multimedialna pracownia akustyczna.

W skład wyposażenia tych pomieszczeń znajdą się między innymi: mikrofony, przedwzmacniacze mikrofonowe,  konsolety mikserskie, rejestratory dźwięku, odtwarzacze dźwięku, głośnikowe i słuchawkowe systemy odsłuchowe, wzmacniacze, kompresory, limitery, bramki szumów, ekspandery, korektory i filtry, procesory pogłosowe, opóźniacze foniczne, generatory przebiegów akustycznych, mierniki dźwięku, interfejsy audio, kontrolery, instrumenty (m.in. perkusja, pianino, syntezator, klawiatura midi) i multimedialny zestaw do prezentacji.

W pracowni urządzeń znajdzie się 7 stanowisk komputerowych z oprogramowaniem DAW (Digital Audio Workstation). Wymienione pracownie są wymagane dla nauki zawodu technika realizacji nagrań i nagłośnień, ale ich użytkowanie nie ograniczy się tylko do zajęć dydaktycznych, jednym z pomysłów jest udostępnianie nieodpłatne rudzkiej młodzieży zainteresowanej produkcją muzyczną i innym chętnym. Projekt budowy studia jest dofinansowany przez środki unijne. Uruchomienie studia przewidziane jest na 1 września br.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.