Klaudia Fredrych i Andrea Polczyk, laureatki konkursu na najlepszą prezentację dotyczącą Objawień Fatimskich

Klaudia Fredrych i Andrea Polczyk, laureatki konkursu na najlepszą prezentację dotyczącą Objawień Fatimskich 1917 r., wróciły z wycieczki szlakiem historycznych i współczesnych miejsc Belgii. Centralnym punktem wyjazdu było spotkanie w Parlamencie Europejskim z panem Bronisławem Piechą – europosłem, z inicjatywy którego zorganizowane zostało to przedsięwzięcie. Uczennice naszej szkoły miały również okazję poznać historię Unii Europejskiej podczas wizyty
w multimedialnym muzeum „Parlamentarium”. Podczas zwiedzania belgijskiej stolicy nie mogło zabraknąć spaceru po miejskiej starówce, gdzie wąskie, malownicze uliczki prowadzą turystów na piękny rynek, nad którym króluje renesansowy ratusz.

Gandawa – zwana miastem buntowników i szaleńców oraz Brugia to miasta, w których czas zatrzymał się wiele lat temu. Dziś, choć nie spotka się tu już sukienników, Andrea i Klaudia podziwiały przepiękne kamienice, kościoły, zamki i warsztaty dawnych mistrzów.

Belgia to z pewnością kraj godny polecenia turystom lubiącym łączyć zwiedzanie historycznych zabytków z wizytami w najważniejszych miejscach współczesnej Europy.

Leave a Reply

Your email address will not be published.