LEONARDO DA VINCI – PROGRAM “UCZENIE SIĘ PRZEZ CAŁE ŻYCIE”

EU_flag_LLP_PL-01PROGRAM “UCZENIE SIĘ PRZEZ CAŁE ŻYCIE”

W dniach 13. 04 – 11. 05. 2013 dziesięciu uczniów klas II i III poleci na miesięczne praktyki zawodowe do Plymouth w Anglii. Uczniowie w zawodach technik logistyk i technik elektryk będą pracowali w firmach, poznawali kulturę brytyjską i szlifowali język. Wszystko to w ramach projektu “E-lektryczno Logistyczny Rozwój Europy” realizowanego w naszej szkole.

Grupa naszych stażystów bezpiecznie doleciała liniami Ryanair do Bristolu, skąd busem dotarła do Plymouth. Tam czekały już na nich rodziny, z którymi udali sie do miejsc zakwaterowania. Życzymy sukcesów i welu wrażeń z Plymouth !!!

03 f

Praktyki zawodowe w Plymouth w Anglii

Projekt Leonardo Da Vinci

Program ma na celu promowanie mobilności pracowników na europejskim rynku pracy oraz wdrażanie innowacyjnych rozwiązań edukacyjnych dla podnoszenia kwalifikacji zawodowych. Wspiera także rozwiązania zwiększające przejrzystość i uznawalność kwalifikacji zawodowych w krajach europejskich (np. transfer punktów kredytowych w kształceniu i szkoleniu zawodowym ECVET, narzędzia EUROPASS), a także działania wzmacniające jakość kształcenia zawodowego i ustawicznego (np. europejskie  i narodowe ramy kwalifikacji  EQF / NQF czy europejskie systemy oceny jakości EQARF).

Program Leonardo da Vinci promuje innowacyjne podejścia do edukacji i doskonalenia zawodowego, w taki sposób, aby systemy kształcenia jak najpełniej odpowiadały potrzebom rynku pracy. Program Leonardo da Vinci wspiera także mobilność pracowników na europejskim rynku pracy, aby absolwenci i pracownicy zdobywali nowe kwalifikacje w czasie staży i praktyk zawodowych oraz doskonalili swoje umiejętności według nowoczesnych standardów. Niezwykle ważne jest przy tym kształtowanie otwartości i wrażliwości międzykulturowej, nauka języków obcych oraz umiejętności adaptowania się do warunków życia i pracy w różnych krajach europejskich.

Rozwój innowacji i modernizacja systemów kształcenia ustawicznego jest realizowana w ramach tzw. projektów tematycznych, natomiast wspieranie mobilności na europejskim rynku pracy odbywa się w ramach projektów wymian i staży.

Wizyta Przygotowawcza programu Leonardo Da Vinci

W dniach 10 – 13 stycznia bieżącego roku dwóch naszych nauczycieli: panowie Marek Wieczorek i Jaroslaw Jabłoński uczestniczyli w Wizycie Przygotowawczej programu Leonardo Da Vinci. Program ten jest częścią Programu Uczenie Się Przez Całe Życie i realizuje wyjazdy uczniów na praktyki do krajów Unii Europejskiej. Nasza szkoła przygotowuje projekt wyjazdu uczniów na miesięczne staże do Plymouth w Wielkiej Brytanii. Celem wizyty naszych nauczycieli były ustalenia z partnerem zagranicznym EuroPartnership Agency Ltd. dotyczące miejsc staży, zakwaterowania i wszyskich spraw organizacyjnych związanych z pobytem naszych uczniów za granicą. Ta w pełni owocna i potrzebna wizyta finansowana jest przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji w Warszawie z programu Leonardo Da Vinci.

Plymouth to miasto na południowo – zachodnim wybrzeżu Anglii, malowniczo położone, bardzo nowoczesne i zabytkowe zarazem. Duże wrażenie robi doskonały system komunikacji, efektowne nabrzeże i zabytkowa część portu zwana Barbican.

Spotkanie z Europartnership Agency Ltd.

Spotkanie z szefową Europartnership Agency panią Gosią Kuklinską

IMGP0005

IMGP0023

 Uczniowie zakwalifikowani na wyjazd na praktykę miesięczną do Plymouth w Anglii – kwiecień 201

EU_flag_LLP_PL-01Lista uczniów zakwalifikowanych na wyjazd na staż do Plymouth w Wielkiej Brytanii w I turze na wiosnę 2013:

Technik elektryk:

  1. Paweł Kozioł
  2. Jakub Majcherczyk
  3. Michał Zdunek 
  4. Szymon Sieja

  Technik logistyk:

  1. Mateusz Unger
  2. Mateusz Woźnica
  3. Patryk Stylec
  4. Agata Dudek
  5. Dominika Zasada
  6. Marcin Melak

Lista rezerwowa-możliwość wyjazdu w II turze na jesień 2013:

Dariusz Nowakowski, Jakub Duda, Sylwia Pilarczyk, Natalia Pander i Jakub Smok

Przed wyjazdem na lotnisko

03 f
02 f

Grupa naszych stażystów bezpiecznie doleciała liniami Ryanair do Bristolu, skąd busem dotarła do Plymouth. Tam czekały już na nich rodziny, z którymi udali sie do miejsc zakwaterowania. Życzymy sukcesów i welu wrażeń z Plymouth !!!

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.