Mini Mistrzostwa Świata w Piłce Siatkowej

W sobotę -13.09.2014r. wraz z drużyną składającą się z uczniów naszej szkoły, wzięłam udział w turnieju międzyszkolnym – Mini Mistrzostwa Świata w Piłce Siatkowej.
Drużyny były podzielone na 3 grupy : szkoły podstawowe, gimnazjalne i ponadgimnazjalne.
Zgodnie z regulaminem składy drużyn były mieszane, a jednym z obowiązujących warunków ten,  iż maksymalna ilość chłopców w składzie drużyny nie mogła przekroczyć trzech.
Rywalizowało ze sobą 48 zespołów, m.in. z Katowic ,Tychów i naszego miasta . Każdy z nich, w tym również nasza reprezentacja, miał przydzieloną nazwę państwa oraz wymalowaną na policzkach flagę.
Od sponsorów imprezy otrzymaliśmy stroje sportowe, napoje, słodycze oraz upominki z logo MMŚ  (Mini Mistrzostw Świata).
Wszystkie drużyny zbierały się pod Spodkiem, gdzie czekały na nas 4 boiska pod gołym niebem.
To tam rozegrały się eliminacje do drugiej części turnieju. Wszystkim nam zależało, aby się tam dostać, więc walczyliśmy bardzo zawzięcie.
Nasza drużyna (USA) przeszła do kolejnego etapu. Wygraliśmy trzy kolejne mecze, nie ponosząc ani jednej porażki. Do dalszych rozgrywek zakwalifikowały się również drużyny Tunezji, Niemiec i Kuby.
Półfinał rozegrał się 4 dni później w środę -17.09.2014r. Graliśmy w tym samym miejscu – w centrum Katowic, pod Spodkiem.
Poziom rozgrywek był już znacznie wyższy, rywale- trudniejsi. Z trzech meczów wygraliśmy tylko jeden, ale udało nam się dostać do upragnionego finału.
W kolejną sobotę (20.09.2014r.) z powodu pogody nie mogliśmy grać na otwartych boiskach. Było bardzo mokro i ślisko. Organizatorzy imprezy zostali zmuszeni do przeniesienia finałowych spotkań do hali sportowej w Szopienicach.
Wprowadzone zmiany spowodowały ogromne zamieszanie, ale na szczęście wszyscy dotarliśmy na miejsce bez opóźnień.
Po półgodzinnej rozgrzewce zaczęły się pierwsze mecze. Nasza drużyna w zniecierpliwieniu wyczekiwała na swoją kolej. Niestety szczęście tym razem nam nie dopisało, w starciu USA – Tunezja, zwyciężyła drużyna Tunezji.  Została jeszcze walka o 3 miejsce. Niestety i ten mecz przegraliśmy, drużyna Niemiec okazała się silniejsza . Nasze rozczarowanie było ogromne.
Po zakończeniu rozgrywek rozpoczęło się wręczanie nagród.
Zostaliśmy nagrodzeni medalami, dyplomami, koszulkami i piłkami do siatkówki.
Pierwsze miejsce w Mini Mistrzostwach Świata w Piłce Siatkowej zajęła drużyna Tunezji, drugie-drużyna Niemiec , 3 miejsce- Kuby.
Uczestnikom finałowych rozgrywek nagrody wręczyli: poseł na Sejm RP Pan Paweł Papke, wiceprezydent Katowic Pan Marcin Krupa, pełnomocnik Prezydenta do spraw Organizacji Imprez Sportowych Pani Ewelina Kajzerek, wiceprezes PZPS – Pan Witold Roman, Pan Waldemar Wspaniały – szef programu S.O.S, Pan Piotr Kocjan – przedstawiciel Tauron Wytwarzanie SA oraz Pan Sebastian Breguła.
Na zakończenie zrobiliśmy sobie wspólne zdjęcie i tak zakończyła się ta wielka sportowa impreza.

Znaleźliśmy się w finale, zdobyliśmy czwarte miejsce Jestem zadowolona i dumna z siebie oraz mojej drużyny.

Angelika Garus z kl.II D

Leave a Reply

Your email address will not be published.