Młodzieżowy Dom Kultury w Gliwicach zaprasza serdecznie wszystkich miłośników słowa na kolejne spotkanie z cyklu “Wierszowanie”

Młodzieżowy Dom Kultury w Gliwicach zaprasza serdecznie wszystkich miłośników słowa na kolejne spotkanie z cyklu “Wierszowanie”. Najbliższe spotkanie, które odbędzie się 14 grudnia 2015 nosi tytuł -“Five o’clock” i poświęcone będzie poezji i prozie brytyjskiej lub nawiązującej do Wielkiej Brytanii).

Wierszowanie to cykl konkursowy, którego każde spotkanie poświęcone jest innej tematyce. Uczestnicy prezentują jeden wybrany przez siebie utwór (tekst poetycki, prozatorski lub poezję śpiewaną). Choć Wierszowanie jest cyklem konkursowym to jednak wyróżnia się spomiędzy innych konkursów kameralną atmosferą naszego teatru i nietypowym sposobem wyłaniania laureatów – zamiast tworzenia „rankingu najlepszych recytatorów”, jury wyszukuje spośród uczestników talenty (np. talent interpretacji, talent pięknego słowa itp.). Swoje zdanie może też wyrazić publiczność wybierając każdorazowo osobę, która otrzyma „talent publiczności”.

Konkurs skierowany jest do młodzieży i dorosłych.

2134

Leave a Reply

Your email address will not be published.