Piąta edycja Przystanku PaT

Piąta edycja Przystanku PaT

Śląski Przystanek PaT ( Profilaktyka a Ty) jest corocznym spotkaniem młodych ludzi mającym na celu promowanie życia bez uzależnień. W tegorocznej edycji organizatorzy przygotowali 26 warsztatów tematycznych dla około 700 osób. Przez cały dzień młodzież będzie uczestniczyć w wybranych przez siebie zajęciach, m.in.: tanecznych, fotograficznych, teatralnych, dziennikarskich, plastycznych czy wokalnych. – Zapraszamy młodzież z całego regionu do uczestnictwa w tegorocznym Przystanku.

 Tegoroczny Przystanek odbywać się będzie w Szkole Podstawowej nr 4 oraz w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Rudzie Śląskiej. Rozpocznie się o godz. 9:00 i trwać będzie do 23:30.
Chętni do wzięcia udziału w warsztatach mogą zgłaszać się do 28 maja za pośrednictwem szkolnych pedagogów oraz jednostek pozarządowych.

Program „Profilaktyka a Ty” jest wpisany do rządowego programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem bezpieczniej”. Gospodarzami poprzednich edycji było Gimnazjum nr 3 oraz Szkoła Podstawowa nr 30. Niezmiennie organizatorem akcji pozostaje społeczność PaS (Profilaktyka a Sztuka ) wraz z Komendą Miejskiej Policji i Urzędem Miasta w Rudzie Śląskiej.
– Trzeba podkreślić, że Ruda Śląska jest miastem, które jako pierwsze zorganizowało regionalny Przystanek, który stał się wzorem dla innych miast w kraju – informuje Krzysztof Piechaczek, oficer prasowy I Komisariatu w Rudzie Śląskiej. – Ponadto nasze miasto, jest liderem profilaktyki patowskiej w województwie śląskim i jednym z ośmiu miast w kraju, któremu przyznano ten tytuł – dodaje.
Dodatkowych informacji dotyczących Piątego Śląskiego Przystanku PaT udzielają: – nadkomisarz Krzysztof Piechaczek- oficer prasowy Komisariatu I w Rudzie Śląskiej, tel: 3441510, 695 301 328, email: krzysztofph3@plusnet.pl
– Zbigniew Figura- Urząd Miasta, tel: 32 3423246, 603 535 768
http://razembezpieczniej.msw.gov.pl/

źródło :  http://www.rudaslaska.pl/ruda-slaska/aktualnosci/2014/05/13/piata-edycja-Przystanku-PaT/

Leave a Reply

Your email address will not be published.