Program Leonardo da Vinci

Spread the love

Elektryczno-Logistyczny Rozwój Europy – Na Praktykach w Plymouth

2013-04-27_172412


EU_flag_LLP_PL-01

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Program Leonardo Da Vinci

Program ma na celu promowanie mobilności pracowników na europejskim rynku pracy oraz wdrażanie innowacyjnych rozwiązań edukacyjnych dla podnoszenia kwalifikacji zawodowych. Wspiera także rozwiązania zwiększające przejrzystość i uznawalność kwalifikacji zawodowych w krajach europejskich (np. transfer punktów kredytowych w kształceniu i szkoleniu zawodowym ECVET, narzędzia EUROPASS), a także działania wzmacniające jakość kształcenia zawodowego i ustawicznego (np. europejskie i narodowe ramy kwalifikacji EQF / NQF czy europejskie systemy oceny jakości EQARF).

Program Leonardo da Vinci promuje innowacyjne podejścia do edukacji i doskonalenia zawodowego, w taki sposób, aby systemy kształcenia jak najpełniej odpowiadały potrzebom rynku pracy. Program Leonardo da Vinci wspiera także mobilność pracowników na europejskim rynku pracy, aby absolwenci i pracownicy zdobywali nowe kwalifikacje w czasie staży i praktyk zawodowych oraz doskonalili swoje umiejętności według nowoczesnych standardów. Niezwykle ważne jest przy tym kształtowanie otwartości i wrażliwości międzykulturowej, nauka języków obcych oraz umiejętności adaptowania się do warunków życia i pracy w różnych krajach europejskich.

Wyjazd do Portsmouth:

Zwiedzanie Londynu, katedry w Winchester, Stonehenge, czy niezapomniany wieczór w Pizza House  to tylko niektóre z atrakcji, których doświadczyli przyszli logistycy  i elektrycy naszej szkoły w trakcie drugiego wyjazdu na praktyki w Anglii.

10 Osobowa grupa uczniów ZSP nr 4  spędziła cztery tygodnie w Portsmouth w Wielkiej Brytanii. Wyjazd odbył się w ramach projektu  pt. “E – lektryczno-Logistyczny Rozwój Europy” w programie Leonardo Da Vinci.

Młodzież odbywała praktyki firmach gdzie zdobyła doświadczenie zawodowe jak również doskonaliła znajomość języka angielskiego. Uczniowie mieszkali u rodzin brytyjskich dzięki czemu mieli możliwość poznać tradycję, kulturę oraz obyczaje.

Pobyt w Portsmouth był możliwy dzięki partnerowi zagranicznemu Training Vision, który zorganizował miejsca praktyk oraz zakwaterowanie. To już drugi wyjazd młodzieży z ZSP    nr 4 na praktyki do Wielkiej Brytanii. W kwietniu pierwsza grupa miał okazję gościć  w Plymouth. Uczniowie którzy wzięli udział w praktykach zagranicznych w Portsmouth:  Marek Adamek, Jakub Duda, Krystian Mercik, Monika Nowak, Sandra Pilarczyk, Sandra Sklarek, Robert Powała, Dominik Żwirowicz, Bartłomiej Stokłosa i Paweł Silski.

 

Leonardo1

Leonardo 2

Leonardo 3

Leonardo 4

Leonardo 5

 

Z1

Z2

Z3

 

Wyjazd do Plymouth:

W dniach 13. 04 – 11. 05. 2013 dziesięciu uczniów klas II i III wyjechało na praktyki zawodowe do Plymouth w Anglii. Uczniowie w zawodach technik logistyk i technik elektryk  pracowali w firmach, poznawali kulturę brytyjską i szlifowali język. Wszystko to w ramach projektu “E-lektryczno Logistyczny Rozwój Europy” realizowanego w naszej szkole. Uczniowie podczas miesięcznego pobytu nie tylko uczestniczyli w programie praktyk, ale także poznawali Anglię, uczestnicząc w wycieczkach do Bath, Torquey czy rejsie statkiem po wybrzeżu Plymouth. Mieszkając u rodzin brytyjskich młodzież podpatrywała życie codzienne Anglików i szlifowała język. Po przyjeździe wszyscy uczestnicy dzielili się swoimi wrażeniami ze społecznością szkoły. Wszyscy otrzymali certyfikaty uczestnictwa wystawione przez partnera zagranicznego Europartnership Agency, dokumenty Europass Mobilność oraz referencje wystawione przez firmy, w których odbywali staże. W wyjeździe do Plymouth wzięli udział: Agata Dudek, Dominika Zasada, Jakub Majcherczyk, Szymon Sieja, Michał Zdunek, Marcin Melak, Patryk Stylec, Mateusz Unger, Mateusz Woźnica i Paweł Kozioł.

 

03 f

1praktyki

2praktyki

3praktyki

 

Wizyta Przygotowawcza programu Leonardo Da Vinci

W dniach 10 – 13 stycznia bieżącego roku dwóch naszych nauczycieli: panowie Marek Wieczorek i Jaroslaw Jabłoński uczestniczyli w Wizycie Przygotowawczej programu Leonardo Da Vinci. Program ten jest częścią Programu Uczenie Się Przez Całe Życie i realizuje wyjazdy uczniów na praktyki do krajów Unii Europejskiej. Nasza szkoła przygotowuje projekt wyjazdu uczniów na miesięczne staże do Plymouth w Wielkiej Brytanii. Celem wizyty naszych nauczycieli były ustalenia z partnerem zagranicznym EuroPartnership Agency Ltd. dotyczące miejsc staży, zakwaterowania i wszyskich spraw organizacyjnych związanych z pobytem naszych uczniów za granicą. Ta w pełni owocna i potrzebna wizyta finansowana jest przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji w Warszawie z programu Leonardo Da Vinci.

Plymouth to miasto na południowo – zachodnim wybrzeżu Anglii, malowniczo położone, bardzo nowoczesne i zabytkowe zarazem. Duże wrażenie robi doskonały system komunikacji, efektowne nabrzeże i zabytkowa część portu zwana Barbican.

 

Spotkanie z Europartnership Agency Ltd.

Spotkanie z szefową Europartnership Agency panią Gosią Kuklinską

IMGP0005

IMGP0023

Uczniowie zakwalifikowani na wyjazd na praktykę miesięczną do Plymouth w Anglii – kwiecień 201

EU_flag_LLP_PL-01Lista uczniów zakwalifikowanych na wyjazd na staż do Plymouth w Wielkiej Brytanii w I turze na wiosnę 2013:

Technik elektryk:

  1. Paweł Kozioł
  2. Jakub Majcherczyk
  3. Michał Zdunek
  4. Szymon Sieja

Technik logistyk:

  1. Mateusz Unger
  2. Mateusz Woźnica
  3. Patryk Stylec
  4. Agata Dudek
  5. Dominika Zasada
  6. Marcin Melak

Lista rezerwowa-możliwość wyjazdu w II turze na jesień 2013:

Dariusz Nowakowski, Jakub Duda, Sylwia Pilarczyk, Natalia Pander i Jakub Smok

Przed wyjazdem na lotnisko

02 f

Grupa naszych stażystów bezpiecznie doleciała liniami Ryanair do Bristolu, skąd busem dotarła do Plymouth. Tam czekały już na nich rodziny, z którymi udali sie do miejsc zakwaterowania. Życzymy sukcesów i welu wrażeń z Plymouth !!!

Artykuł o wyjeździe naszych uczniów do Plymouth:

http://rudaslaska.com.pl/i,wyjazd-uczniow-na-praktyki-do-plymouth,200274,928486.html

2013-04-16_211203

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.