Program profilaktyczny w naszej szkole: ‘Przez Młodych – Dla Młodych’!

5 Listopada na hali sportowej o godz. 13.00 odbędzie się program profilaktyczny pt. ‘Przez Młodych – Dla Młodych’, w którym wystąpią Jakub ‘Anatom’ Nowak i Bartek ‘Pisarz’ Krakowiak.

Jakub „Anatom” Nowak – W roku 2011 wydał pod pseudonimem BAKU utwór pt. ,,Pomimo”, który okazał się być kamieniem milowym w dotychczasowej karierze nastoletniego rapera. W 2012 ukazał się teledysk do utworu “Pomimo”, który cieszy się dużym zainteresowaniem (3,2 mln wyświetleo). W tym samym roku raper wydał oficjalny album pt. ,,Poznaj Mnie”. W wyniku pasma niepowodzeń życiowych, artysta uzależnił się od narkotyków, a jego kariera sięgnęła dna. Podczas obecności jako widz na spotkaniu profilaktycznym, Jakub postanowił zmienić swoje życie. Po odrzuceniu narkotyków i alkoholu przyszła pozytywna zmiana w życiu osobistym i w karierze muzyka. Od przyjęcia w 2014 nowego pseudonimu Anatom raper stał się bardzo popularny wśród młodzieży o czym świadczy liczba ponad 23 milionów wyświetleń materiałów muzycznych z jego udziałem w serwisie YOUTUBE. W 2017 Anatom został wyróżniony jako jeden z laureatów w konkursie na najpopularniejszego rapera młodego pokolenia – “Młode Wilki 2017”. Lista osiągnięd Jakuba Nowaka (Anatom) w ciągu ostatnich kilku lat: – Łączna liczba wyświetleń na portalu YOUTUBE: ponad 23 000 000 – Ilość osób obserwujących FANPAGE artysty: ponad 10 500 – ilość zagranych koncertów: ponad 120 – Łączna liczba osób na koncertach i spotkaniach autorskich: ponad 25 000 – Udział w ogólnopolskim konkursie muzycznych odkryć roku „Młode Wilki” (2017 r.) – Nagranie 4 płyt muzycznych: “Brzmienia Podziemia” , “Born In The City” , “Poznaj Mnie”, “Atomistyka”.

Bartłomiej Krakowiak – Podróżnik i autor książki podróżniczej. Człowiek, który wyrwał się z patologii i życia na ulicy. Od najmłodszych lat nadużywał narkotyków i alkoholu. W wieku 15 lat osadzony w zakładzie poprawczym. Po dwóch ucieczkach przeniesiony do ośrodka socjoterapii, gdzie postanowił zmienić swoją sytuację. Mimo prób, uległ poprzedniemu życiu. Przez wiele lat walczył o siebie, jednak dopiero piesza wędrówka o długości 1300 km odmieniła jego życie. Od ponad roku pomaga ludziom stanąć na nogi. Jego historia poruszyła tysiące ludzi, dzięki czemu jest zapraszany jako gość do szkół, programów telewizyjnych, ośrodków poprawczych. W 2018 roku na rynku pojawiła się książka jego autorstwa pt. “Z buta do Maryi”, w której opisuje swoją historię.

Cele projektu:

Pragniemy, aby wizyta w placówce była początkiem prawdziwych zmian, dlatego zależy nam na osiągnięciu następujących celów:
1. zapobieganie przestępczości wśród osób nieletnich, 2. pomoc osobom pokrzywdzonym zjawiskiem przestępczości, 3. wpłynięcie na zmianę myślenia na temat alkoholu, narkotyków, papierosów i innych używek, 4. przekazanie pozytywnych wzorców.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.