Przed nimi kariera realizatorów dźwięku!

Uczniowie “Tołstoja” będą się uczyć realizacji dźwięku w Wielkiej Brytanii. Wyjadą do firm z branży nagraniowej, żeby doskonalić umiejętności zawodowe.
Mało kto wie, że Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 im. Piotra Latoski przy ul. Tołstoja w Czarnym Lesie uczy młodzież zawodu realizatora dźwięku. Ta stosunkowo nowa profesja cieszy się wśród uczniów popularnością. Aby jeszcze lepiej zrozumieli, “z czym się to je”, szkoła postanowiła przystąpić do projektu „Europejska Realizacja Nagrań i Nagłośnień” w Programie Operacjnym Wiedza Edukacja Rozwój, który działa na zasadach unijnego programu Erasmus+.
Dzięki temu projektowi uczniowie poszerzą i udoskonalą swoją wiedzę i umiejętności w dziedzinie treści zawodu technika realizacji nagrań i nagłośnień. Co ważne, nabędą doświadczenie w kontaktach z profesjonalnymi realizatorami nagrań i nagłośnień – mówi Jarosław Jabłoński, Wicedyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 im. Piotra Latoski w Rudzie Śląskiej.
Uczniowie technikum dzięki projektowi wyjadą na staże do brytyjskich firm i będą pracować w przedsiębiorstwach stosujących współczesne techniki i technologie nagraniowe i nagłośnieniowe. To firmy z najnowocześniejszą bazą techniczną.
Na dwutygodniowe staże w latach 2016 i 2017 wyjedzie 40 przyszłych realizatorów nagrań i nagłośnień z ulicy Tołstoja. – dodaje wicedyrektor.
W programie stażu znajdą się, między innymi: praca w profesjonalnie wyposażonych studiach nagrań, warsztaty na temat branży muzycznej w Wielkiej Brytanii oraz wizyty studyjne w londyńskim studio “Abbey Road”. To tam nagrywali swoje kawałki zespoły “The Beatles i Pink Floyd”. Uczniowie pojadą też do “London Film Academy” i “Kings Theatre” w Portsmouth.
Na staż za granicą w roku 2017 mają szansę już nawet uczniowie klasy pierwszej technikum, którzy naukę zawodu realizatora nagrań rozpoczną od wcześnia tego roku. Na nich czeka 10 miejsc stażowych. Uczniowie – warto więc się starać!

Źródło :  http://rudaslaska.com.pl/i,przed-nimi-kariera-realizatorow-dzwieku,100,1198905.html

Leave a Reply

Your email address will not be published.