Relacja z 14 edycji Dnia Przedsiębiorczości

Dzień Przedsiębiorczości w naszej szkole odbył się w ramach 14 edycji programu.

Jest to program jednodniowych praktyk dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych, organizowany przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości we współpracy z Kancelarią Prezydenta RP.

Podczas tego dnia uczniowie klasy III w zawodzie technik logistyk odbyli jednodniową praktykę w Seifert Polska Sp. z o.o. Co tam robili najlepiej przedstawił w kilku najbardziej trafnych słowach jeden z uczestników Patryk

„Wizyta w Seifercie była dla nas pierwszą okazją, by zapoznać się z procesami magazynowymi i spedycyjnymi w praktyce. Na samym początku zostaliśmy przywitani przez niezwykle sympatyczny zespół pracowników, który ugościł nas w sali konferencyjnej. Po prezentacji odwiedziliśmy pomieszczenia biurowe oraz dział spedycji, gdzie mogliśmy zapoznać się z obowiązkami i sposobami pracy osób, działającymi w tej gałęzi logistyki. Szczególnie inspirująca dla mnie okazała się wizyta w gabinecie prezesa, który uświadomił mi, jak wielki ogrom pracy muszę włożyć, by móc osiągnąć sukces w branży logistycznej. Po prezentacji części biurowej przyszedł czas na magazyn, gdzie objaśniono nam, jak w praktyce wygląda wiele procesów magazynowych. Była to dla nas szczególnie ważna część zwiedzania, ponieważ przez ostatnie półtora roku przygotowywaliśmy się do kwalifikacji zawodowej związanej z magazynowaniem. Wycieczka, więc była dla nas okazją do utrwalenia i poszerzenia o zagadnienia praktyczne wiedzy zdobytej przez nas w szkole.”

Uczniowie klasy II w zawodzie technik logistyk wykazali się ogromną przedsiębiorczością i samodzielnie zaleźli firmy w których odbywali swoją praktykę w tym dniu.
Były to firmy: SlonskiDizajn.pl, Pompy –Polska Marcin Ryszka, Cinema City Ruda Śląska.
Tam uczniowie zapoznawali się z pracą na różnych stanowiskach nie związanych z ich obecnym kierunkiem kształcenia. Celem tego doświadczenia było uświadomienie im wielorakich możliwości dalszego rozwoju, a także dokonanie konfrontacji ich marzeń z rzeczywistością.
Wszyscy biorący udział w Dniu Przedsiębiorczości chętnie dzielili się swoimi wrażeniami.

ZESPÓŁ SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNY NR 4 DZIĘKUJE WSZYSTKIM FIRMOM ZA TAK SERDECZNE PRZYJĘCIE NASZYCH UCZNIÓW NA PRAKTYKĘ W DNIU PRZEDSIĘBIORCZOŚCI.
KOORDYNATOR ALEKSANDRA JĘSZCZOK-PERLICKA

Leave a Reply

Your email address will not be published.