Zaproszenie do Muzeum – wystawa interaktywna – Świat Zmysłów

Serdecznie zapraszamy do zwiedzania wystawy “Świat zmysłów”. Wystawa ma charakter interaktywny, co oznacza, że tematykę prezentują specjalne modele interaktywne, obsługiwane przez zwiedzającego.
Widz, korzystając z instrukcji, ma możliwość samodzielnie wykonać pomiar czy prostą obserwację. W ten sposób poprzez zabawę i samodzielne działanie może poznać prezentowane zjawisko i odkrywa tajniki funkcjonowania narządów zmysłów.

http://www.muzeum.rsl.pl/p,s,wystawy,o,listing_informacji,id_kat,5,id_informacji,1562.html

2 (1) 1 (2)

Ponad 30 stanowisk prezentuje najprzeróżniejsze zagadki i ciekawostki związane z działaniem podstawowych zmysłów człowieka: wzroku, słuchu, węchu i dotyku. Odkrywanie ich odbywa się w trzech “wyspach tematycznych”: Receptory, Mono czy stereo oraz Iluzje.

Modele zgromadzone na wystawie pomagają zrozumieć związek pomiędzy budową narządów zmysłów, a ich działaniem. Prezentują zjawiska wynikające z faktu posiadania dwojga oczu i uszu, a także pokazują, w jaki sposób zmysły oszukują nas oraz jak my możemy oszukać nasze zmysły.

Wystawa adresowana jest do odbiorców w różnym wieku, a dzięki doborowi stanowisk może pomóc w realizacji programu nauczania takich przedmiotów jak przyroda, biologia, fizyka czy chemia.

Wystawa będzie dostępna do zwiedzania w siedzibie Muzeum Miejskiego im. Maksymiliana Chroboka w Rudzie Śląskiej od 8 lutego do 3 kwietnia 2016 r.

Leave a Reply

Your email address will not be published.